Today's Deals
Help Guides
Download App
Belazu
Black Olive Tapenade - Jar
170g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£2.55
£1.50 per 100g
VISIT
Tesco
£3.75
£2.21 per 100g
4 FOR 3
VISIT
Ebay
£4.39
£2.58 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Belazu prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.55
Usually
£3.75
£2.55
Supermarket Alternatives
Tesco
Sundried Tomato Balsamic Tapenade 190g
£2.10
£1.11 per 100g
Good to know
Black Olives blended with capers, garlic and sun-dried tomatoes
Umami rich paste
No artificial flavourings or preservatives
Suitable for vegans
Reviews
4.2
47 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
"I love tapenade but this was not what I expected"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Belazu
165g
Belazu
Antipasti Roasted Pepper Tapenade
3
£3.75
£2.27 per 100g
130g
Belazu
Balsamic Sun-Dried Tomato Paste
27
£2.15
£1.65 per 100g
165g
Belazu
Genovese Basil Pesto - Jar
38
£2.40
£1.45 per 100g
170g
Belazu
Tagine Paste
38
£2.15
£1.26 per 100g
130g
Belazu
Rose Harissa Paste Jar
7
£2.52
£1.94 per 100g
170g
Belazu
Smoked Chilli Harissa Paste
23
£3.30
£1.94 per 100g
165g
Belazu
Aubergine and Parmesan Pesto
1
£3.60
£2.18 per 100g
Related Products
Cypressa
Sundried Tomato Feta & Kalamata Olive Tapenade
4
£3.00
170g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Kalamata Olive Tapenade Taste the Difference
23
£2.75
£1.62 per 100g
170g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Tomato & Olive Tapenade Taste the Difference
11
£2.75
£1.62 per 100g
170g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Green Olive Tapenade with Lemon & Capers Taste the Difference
22
£2.75
£1.62 per 100g
140g
Sainsbury's
Belazu Calabrian Chilli Artichokes
£4.00
£2.86 per 100g
140g
Polli
Black Olive Bruschetta
£2.45
£1.75 per 100g
Schwartz
Black Onion Seed Jar
8
£2.00
Schwartz
Black Peppercorns Jar
4
£2.00
180g
Rio Mare
Tuna in Olive Oil
17
£3.00
£1.67 per 100g
170g
Delphi
Black Olive Houmous Dip
17
£1.10
£0.65 per 100g
Related Searches
Belazu
Tapenades