Today's Deals
Help Guides
Download App
Dragonfly Tea
Moroccan Mint 20 Tea Bags
40g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£3.20
£8.00 per 100g
VISIT
Ebay
£6.07
£6.12
£15.18 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Dragonfly Tea prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£3.20
Usually
£5.92
Highest
£8.84
£3.20
Supermarket Alternatives
Waitrose
No.1 Green Tea With Mint 15 Tea Bags
£2.65
Sainsbury's
Green Tea with Mint Tea Bags 38g
£0.90
£0.12 per 100g
Asda
Green Tea & Mint 20 Tea Bags
£0.75
Tesco
Green Tea 50g
£0.85
£0.09 per 100g
Morrisons
Pure Peppermint Tea
£1.75
see more
Good to know
Organic Gunpowder green tea with spearmint
Bright and vibrant spearmint leaves
Inspired by Morocco's tea-drinking tradition
Served all day and with meals
Naturally sweet and reviving tea
Refreshing surprise
see more
Reviews
4.5
18 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
"This product is actually both in one and is very very enjoyable"
"I love this tea and with the hint of mint it's very palate-cleansing and a pleasure to drink"
"This is the best mint tea i have ever had"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Dragonfly Tea
Dragonfly Tea
Pure Green Mountain 20 Tea Bags
10
£2.88
Dragonfly Tea
Organic Rooibos Tea Bags
3
£3.20
Dragonfly Tea
Organic Three Mint Medley
2
£3.20
34g
Dragonfly Tea
Organic Sleepy Mint & Honeybush
1
£3.20
£9.41 per 100g
Dragonfly Tea
Night Sky Calm 20 Tea Bags
10
£3.20
Dragonfly Tea
Dragonfly Jasmine Dragon Pearls Green China Tea
15
£7.50
Dragonfly Tea
Organic Lively Lemon and Ginger
5
£3.20
Dragonfly Tea
Moonlight Jasmine 20 Tea Bags
11
£3.20
Dragonfly Tea
Swirling Mist 20 Tea Bags
6
£3.20
Dragonfly Tea
Dragonfly Organic Cape Chai Rooibos
2
£3.20
Related Products
30g
Pukka
Mint Matcha Green Tea Sachets
32
£2.39
£7.97 per 100g
40g
Twinings
Mint Green Tea Bags 20
29
£2.48
£0.31 per 100g
Good Earth
Moroccan Mint & Green Tea Bags
116
£2.00
£0.13 each
30g
Pukka
Organic Supreme Matcha Green Herbal Tea Sachets
508
£3.00
£0.50 per 100g
32g
Pukka
Organic Three Mint Tea Sachets
41
£3.25
£0.51 per 100g
ASDA
Green Tea & Mint 20 Tea Bags
29
£0.75
30g
Pukka
Organic Peppermint & Licorice Herbal Tea Sachets
536
£3.00
£0.50 per 100g
32g
Pukka
Organic Three Mint Tea 20 Tea Bags
445
£3.00
£9.38 per 100g
50g
Twinings
Pure Green Tea Bags
22
£2.48
£0.25 per 100g
Pukka
Organic Radiance Tea Bags with Fennel & Peppermint 20 Sachets
10
£4.99
Related Searches
Dragonfly Tea
Tea Bags
Teas
Green Teas