Today's Deals
Help Guides
Download App
Patak's
Jalfrezi Curry Sauce
450g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£2.15
£2.37
£0.48 per 100g
VISIT
Asda
£2.65
£2.37
£0.59 per 100g
VISIT
Morrisons
£2.65
£0.59 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£2.65
£0.59 per 100g
VISIT
Tesco
£2.65
£0.59 per 100g
£1.85 CLUBCARD
VISIT
Ebay
£4.97
£1.10 per 100g
VISIT
see 2 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Patak's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.44
Usually
£2.15
Highest
£4.99
£2.15
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Jalfrezi Curry Cooking Sauce 500g
£0.85
£0.17 per 100g
Waitrose
Waitrose Jalfrezi Sauce
£1.40
Tesco
Jalfrezi Sauce 500g
£0.85
£0.17 per 100g
Asda
Tikka Masala Cooking Sauce 500g
£0.85
£0.17 per 100g
Morrisons
Balti Sauce 500g
£1.00
£0.20 per 100g
see more
Good to know
Free from
Artificial Colours, Artificial Flavours and Artificial Preservatives
#10 in Curry Sauces
Chilli rating - Medium - 2
15 Minutes
No Artificial Flavours, Colours or Preservatives
Gluten Free
Suitable for Vegans
Tomato Based Sauce with Peppers, Cumin and Coriander
Coconut
Jalfrezi Curry
100% Recyclable
60 Years of Spice Blending Expertise
see more
Reviews
4.6
73 reviews from 6 shops
5
4
3
2
1
"The taste is a little different to most curry sauces"
"This is my favourite sauce and it makes an authentic tasting curry every time"
"This is another great cooking sauce in the Patak's range"
"Very tasty though and a good level of spice"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Patak's
450g
Patak's
Madras Cooking Sauce
56
£2.45
£0.54 per 100g
450g
Patak's
Medium Balti Cooking Sauce
74
£2.65
£0.59 per 100g
450g
Patak's
Tikka Masala Sauce
114
£1.85
£0.41 per 100g
450g
Patak's
Butter Chicken Cooking Sauce
87
£1.91
£0.42 per 100g
450g
Patak's
Bhuna Cooking Sauce
44
£2.45
£0.54 per 100g
450g
Patak's
Korma Sauce
114
£2.65
£0.59 per 100g
450g
Patak's
Medium Hot Rogan Josh Curry Sauce
61
£2.65
£0.59 per 100g
270g
Patak's
Butter Chicken Curry Kit
9
£2.50
£0.93 per 100g
70g
Patak's
Tikka Masala Paste Pot
24
£1.50
£1.07 per 100g
270g
Patak's
Tikka Masala Curry Kit
38
£2.50
£0.93 per 100g
Related Products
420g
Sharwood's
Jalfrezi Curry Sauce
160
£1.85
£0.44 per 100g
350g
Loyd Grossman
Balti Medium Curry Sauce
40
£2.25
£0.64 per 100g
350g
Loyd Grossman
Tikka Masala Medium Curry Cooking Sauce
93
£2.25
£0.64 per 100g
350g
Loyd Grossman
Sweet Tomato Bhuna Curry Sauce
70
£2.25
£0.64 per 100g
420g
Sharwood's
Bhuna Medium Curry Sauce
66
£2.64
£0.63 per 100g
420g
Sharwood's
Balti Medium Sauce
124
£1.85
£0.44 per 100g
420g
Sharwood's
Korma Cooking Sauce
184
£1.85
£0.44 per 100g
350g
Loyd Grossman
Korma Curry Cooking Sauce
69
£2.25
£0.64 per 100g
420g
Sharwood's
Tikka Masala Medium Curry Cooking Sauce
170
£1.85
£0.44 per 100g
375g
Kohinoor
Jalfrezi Sauce
7
£1.50
£0.40 per 100g
Related Searches
Patak's
Curry Sauces
Curries
Sauces
Jalfrezis