Today's Deals
Help Guides
Download App
Quaker
Golden Syrup Porridge Big Pot
76g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£1.60
£2.11 per 100g
VISIT
Tesco
£1.60
£2.11 per 100g
VISIT
Amazon
£2.99
£3.93 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Quaker prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£1.60
Highest
£2.60
£1.60
Supermarket Alternatives
Tesco
Instant Oats Apple & Blueberry 55g
£0.41
£0.75 per 100g
Asda
Original Porridge Pot 50g
£0.50
£1.00 per 100g
Waitrose
Waitrose Golden Syrup Porridge Pot
£0.95
Sainsbury's
Porridge Pot Original 50g
£0.65
£1.30 per 100g
Good to know
Made with 100% wholegrain oats
Delicious porridge with golden syrup flavour
Simply add hot water and enjoy
In a rush? Take a Quaker Porridge Pot
Helps lower cholesterol
Natural flavours
100% Whole grain
see more
Reviews
4.5
64 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
"This is probably way too sweet for some people"
"This is yet another example of the product shrinking but the price doesn't!!"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Quaker
57g
Quaker
Oat So Simple Golden Syrup Porridge
75
£1.22
£2.14 per 100g
63g
Quaker
Protein Golden Syrup Porridge Pot
16
£1.22
£1.94 per 100g
57g
Quaker
Oat So Simple Apple & Blueberry Porridge Pot
41
£1.22
£2.14 per 100g
49.6g
Quaker
Oat So Simple Big Bowl Golden Syrup Porridge Sachets
71
£1.90
£0.64 per 100g
57g
Quaker
Oat So Simple Sweet Cinnamon Porridge
29
£1.22
£2.14 per 100g
36g
Quaker
Oat So Simple Golden Syrup Family Pack Porridge Sachets
173
£4.75
£0.66 per 100g
60g
Quaker
OSS Original Oats Big Pot
58
£1.60
£2.67 per 100g
58g
Quaker
Heavenly Oats Caramel Fudge Porridge Pot
1
£1.22
£2.10 per 100g
57g
Quaker
Caramelised Biscuit Porridge Pot
59
£1.22
£2.14 per 100g
61g
Quaker
Oats High Protein Chocolate Brownie Porridge Pot
95
£1.30
£2.13 per 100g
Related Products
70g
Fuel
10K High Protein Golden Syrup Porridge Pot
65
£1.28
£1.83 per 100g
210g
Ambrosia
Ready to Eat Porridge Pot Golden Syrup Flavour
74
£1.28
£0.61 per 100g
55g
Tesco Free from
Golden Syrup Porridge Pot
20
£0.75
£1.36 per 100g
210g
Fuel
FUEL10K Ready to Eat Golden Syrup Flavour Oat High Protein Porridge Pot
£1.28
£0.61 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Golden Syrup Porridge Pot
38
£0.95
57g
ASDA
Golden Syrup Flavour Porridge Pot
85
£0.50
£0.88 per 100g
Co-op
Golden Syrup Flavour Porridge Oat Sachets
£1.80
£0.23 each
36g
Fuel
FUEL10K Golden Syrup Porridge 10x10x36g
42
£2.75
£0.76 per 100g
SlimFast
Golden Syrup Porridge
82
£5.00
60g
Applied Nutrition
Critical Oats Golden Syrup Protein Porridge Pot
£1.25
£2.08 per 100g
Related Searches
Quaker
Porridges
Oats
Porridge Pots