Today's Deals
Help Guides
Download App
Ricola
Swiss Herb Sugar Free
45g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Savers
£1.49
£3.31 per 100g
VISIT
Amazon
£3.82
£8.49 per 100g
VISIT
Ebay
£4.89
£10.87 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Ricola prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.49
Usually
£3.82
Highest
£4.49
£1.49
Supermarket Alternatives
Morrisons
Dual Action Lozenges Honey & Lemon
£3.35
Sainsbury's
Throat Lozenges Blackcurrant
£3.35
£0.09 each
Tesco
Dual Action Sore Throat Relief Lozenges Honey Lemon
£3.35
£0.09 each
Good to know
Sweetened with Stevia plant extract
Calorie-free sweetener from a natural source
Made with only natural flavours
Magic blend of 13 herbs
Grown in Swiss mountains
Sugar-free with sweeteners
Suitable for vegetarians
see more
Reviews
4.6
50 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Ricola
75g
Ricola
Soothe & Clear 17 Herb Lozenges with Natural Menthol
6
£1.49
£1.99 per 100g
Related Products
32g
Halls
Original Sugar Free Throat Lozenges Mentholyptus Menthol
19
£0.69
£2.16 per 100g
Jakemans
Sugar Free Throat & Chest Lozenges
5
£1.00
Strepsils
Strawberry Sugar Free Lozenges for Sore Throat
13
£5.00
£0.14 each
42g
Vicks
Triple Action Blackcurrant Lozenges Sugar Free
6
£1.09
£2.60 per 100g
Strepsils
Original Lozenges for Sore Throat
5
£2.75
32g
Halls
Sugar Free Cherry Flavour Lozenges Menthol Action
7
£0.69
£2.16 per 100g
25g
Fisherman's Friend
Original Extra Strong Lozenges
17
£2.39
£3.19 per 100g
73g
Jakemans
Throat & Chest Soothing Menthol Lozenges Sweets
18
£0.79
£1.08 per 100g
40g
Vicks
VapoDrops Lozenges With Cherry & Menthol Flavour Sugar Free
£1.90
£4.75 per 100g
40g
Vicks
VapoDrops Lozenges With Lemon & Menthol Flavour Sugar Free
£1.90
£4.75 per 100g
Related Searches
Ricola
Cough Sweets