Today's Deals
Help Guides
Download App
Jason's
Ancient Grains & Seeds Ciabattin Sourdough
580g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£2.00
£2.20
£0.34 per 100g
VISIT
Asda
£2.17
£0.37 per 100g
VISIT
Tesco
£2.20
£0.38 per 100g
£1.90 CLUBCARD
VISIT
Sainsbury's
£2.25
£0.39 per 100g
£1.90 NECTAR
VISIT
Waitrose
£2.35
£0.41 per 100g
VISIT
see 1 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Jason's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.00
Usually
£2.20
£2.00
Supermarket Alternatives
Tesco
Rye & Mixed Seed Sourdough loaf 400g
£2.00
£0.50 per 100g
Sainsbury's
Ancient Grain Pave Bread Taste the Difference 400g
£2.35
£0.59 per 100g
Morrisons
The Best Thick Cut Multi-Seed Loaf 800g
£1.75
£0.22 per 100g
Waitrose
No.1 Wheat & Rye Sourdough Sliced Bread
£2.50
Asda
The Bakery Multigrain 800g
£1.27
£0.16 per 100g
see more
Good to know
Smashed Avocado and Poached Egg Topping
Recipe No 11 Ciabattin Sourdough Meets Ciabatta
Lots of Healthy Sunflower Seeds, Linseeds and Spelt
Super Tasty and Versatile
Vegetarian and Vegan Friendly
see more
Reviews
4.3
189 reviews from 5 shops
5
4
3
2
1
"This is the best shopbought sourdough I have ever bought"
"This is the only bread I buy and I think it is quality for the price"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Jason's
900g
Jason's
Sourdough Grains & Seeds Ciabattin
2
£3.35
£0.37 per 100g
580g
Jason's
White Ciabattin Sourdough
324
£2.00
£0.34 per 100g
450g
Jason's
Superb Sprouted Grain Sourdough
112
£2.00
£0.44 per 100g
580g
Jason's
Seeded Protein
82
£2.50
£0.43 per 100g
900g
Jason's
White Sourdough Ciabattin
82
£3.35
£0.37 per 100g
450g
Jason's
The Great White Straight Up Sourdough Loaf
180
£2.00
£0.44 per 100g
450g
Jason's
Majestic Malted Sourdough Loaf
40
£2.17
£0.48 per 100g
580g
Jason's
Recipe No 09 Wholemeal Sourdough Ciabattin Bread
100
£2.17
£0.37 per 100g
320g
Jason's
Everyday White Rolls with Sourdough
147
£1.67
£0.13 per 100g
320g
Jason's
Every Day 4 Tiger Rolls
89
£1.67
£0.13 per 100g
Related Products
400g
Warburtons
Seeds & Grains 'Our Dough
3
£1.84
£0.46 per 100g
Bertinet Bakery
Seven Seeds & Grains Sourdough Bread
84
£1.80
500g
Warburtons
12 Pulses Seeds & Grains Protein Power
5
£1.75
£0.35 per 100g
Genius
Gluten Free Ancient Grains & Seeds Bloomer
5
£3.75
450g
Ernest 100%
Seeds Fibre & Protein Sourdough Bread
£2.10
£0.47 per 100g
Wildfarmed
White Sourdough Bread
59
£4.20
400g
Warburtons
Soft White 'Our Dough
20
£1.50
£0.38 per 100g
450g
Hovis
Sourdough White
62
£1.75
£0.39 per 100g
Waitrose Ltd
No.1 White Sourdough Bread
676
£2.25
500g
Celtic Bakers
Organic White Sourdough Bread
142
£2.50
£0.50 per 100g
Related Searches
Jason's
Breads
Seeded Breads
Ciabattas
Seeds