Today's Deals
Help Guides
Download App
McVitie's
Original Digestive Biscuits Twin Pack
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£3.15
VISIT
Morrisons
£3.20
VISIT
Tesco
£3.20
VISIT
Ebay
£4.70
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how McVitie's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£3.15
Usually
£3.20
Highest
£3.25
£3.15
Supermarket Alternatives
Asda
Digestive Biscuits 400g
£0.64
£0.16 per 100g
Tesco
Digestives 400g
£0.65
£0.16 per 100g
Sainsbury's
Shorties 300g
£1.15
£0.38 per 100g
Waitrose
Waitrose Rich Tea Finger Biscuits
£0.75
Morrisons
Garibaldi Biscuits 200g
£1.50
£0.75 per 100g
see more
Good to know
Free from
Artificial Colours and Artificial Flavours
#3 in Digestive Biscuits
Baked to a secret recipe since 1892
Classic crunch
Distinctive, salty-sweet wheat flavour
No hydrogenated vegetable oil
70% wheat and wholemeal
No artificial colours or flavours
Suitable for vegans
Suitable for vegetarians
see more
Reviews
4.6
733 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
"I love Mcvities Digestives but the latest way of increasing the price is downright sneaky"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From McVitie's
McVitie's
Original Digestive Biscuits
492
£1.90
£0.53 per 100g
McVitie's
Digestives the Original
6
£2.95
£0.47 per 100g
McVitie's
Digestives The Original Biscuits
569
£1.60
McVitie's
Original Digestive
6
£1.70
£0.54 per 100g
McVitie's
Digestives Biscuits The Light One
531
£1.70
£0.68 per 100g
McVitie's
Digestives Minis Biscuits
205
£1.00
£1.05 per 100g
McVitie's
Digestives The Light One Sweet Biscuits
1,007
£1.35
£0.54 per 100g
McVitie's
Digestives Light One Cinnamon Flavour
17
£1.35
McVitie's
Milk Chocolate Digestive Biscuits Twin Pack 2x2x266g
110
£2.89
£0.54 per 100g
McVitie's
Digestives Dark Chocolate Biscuit Twin Pack 2x2x266g
136
£3.00
£0.56 per 100g
Related Products
Hovis
Digestive Biscuits
156
£1.47
£0.59 per 100g
zeroh
Gullon Zero Digestive Original Zeroh! Sugar Free
75
£0.98
£0.25 per 100g
Lotus
Biscoff Christmas Biscuits Original 8x2 Packs
£2.00
£1.00 per 100g
Rakusen's
Dark Chocolate Digestive Biscuits
2
£3.15
£1.58 per 100g
Lotus
Biscoff Biscuit 16 two-packs
51
£1.00
£0.03 per 100g
ASDA
Digestive Biscuits
117
£0.64
£0.16 per 100g
Doves Farm
Organic Wholemeal Digestives
81
£1.60
Rakusen's
of Yorkshire Digestive Wholemeal Biscuits
15
£2.30
£1.15 per 100g
Morrisons
Schar Gluten Free Digestive Biscuits
18
£1.62
£1.08 per 100g
Oreo
Chocolate Sandwich Biscuit Twin Pack
52
£1.00
£0.32 per 100g
Related Searches
McVitie's
Biscuits
Digestives
Tea Biscuits
Snack Packs